Začátkem tohoto roku jsme měli tu čest být dodavateli nového CTP zařízení pro tiskárnu Durabo.

Tiskárna Durabo je soukromá rodinná firma, která byla založena v roce 1991 a za více než 20 let se stala součástí českého trhu tiskových výrobků. Dnes již tiskne a vyrábí téměř vše, co zákazníci vyžadují – letáky, brožury, katalogy, knihy, manuály, produkty na podporu prodeje, samolepky, pozvánky, vánoční přání, učebnice, školní sešity, kalendáře, štítky k výrobkům, mapy, návody. K tisku slouží moderní Desetibarvový ofsetový stroj KOMORI B1, pětibarvový ofsetový stoj Roland B1 s disperzním lakem a čtyřbarvový ofsetový stroj KOMORI B2.

Srdcem nově instalované linky CTP je osvitová jednotka na termální desky AMSKY Aurora T256-8/F5. CTP osvitová jednotka pracuje s maximální velikostí desky 1163x940 mm. 400x300 mm je pak miniální formát. Produktivita činí 55 desek B1 za hodinu. Linka má automatický nakladač se 4 kazetami, každá na 100 ks desek, vyvolávací automat HY1300IV on line můstkem, on line stacker, řízení prostřednictvím PC pro 1-Bit TIFF receiver. Záznamový systém Aurory T256 pracuje s jedním zdrojem laserového paprsku o výkonu 70W, který se rozdělí na 256 kanálů speciálním optickým modulátorem. Každý světelný kanál prochází optickým systémem, který upravuje tvar pixelu do čtvercového tvaru 10,6 x 10,6 micrometrů (square dot). To ve svém důsledku zajišťuje velmi kvalitní tisk. Velmi vhodné je to při využívání technologie FM rastrování. CTP tvoří jeden kompaktní celek s multinakladačem.

Dodávka nové technologie zahrnuje i nový nátiskový systém, skládající se z nátiskového software firmy CGS (COLOR TUNER PRO a CERTIFIED Proof) s výstupem na nátiskovou tiskárnu EPSON SC-P5000V se zabudovaným Spektrofotometrem.

Komplexnost instalace byla podtržena závěrečnou tiskovou kalibrací dle zvolených cílových profilů podle normy ISO 12647. Výsledné kompletní reporty obsahovaly výsledky rozsahu použitelných denzit, nárůstové křivky a informace o stabilitě stroje.

Image 0 -

Image 1 -

Image 2 -

Image 3 -