DURABO 2024 – Instalace PlateRite HD 8900N II

Před časem jsme vás informovali o nové řadě termálních systémů Computer to Plate (CtP) PlateRite HD 8900N II společnosti SCREEN. Nová řada byla také speciálně navržena tak, aby byla šetrnější k životnímu prostředí. Například u modelu Z se spotřeba energie během provozu snížila až o 43 % na desku. Je také vybaven novým režimem úspory energie, který dokáže snížit spotřebu energie o 90 %, když je systém nečinný.
Uvedení řady PlateRite 8900N II je reakcí společnosti SCREEN na současné trendy. V posledních letech prošel trh komerčního tisku velkým posunem směrem k různorodým, malosériovým zakázkám s krátkou dobou obratu, čímž se otevřely nové možnosti využití digitálních tiskových strojů. Avšak stále se zlepšující výkon nejnovějších ofsetových strojů zároveň výrazně zkrátil dobu potřebnou pro změny zakázky a úpravy barev na těchto systémech.
To vede k použití ofsetových strojů v mnoha různých oblastech použití, mimo jiné díky jejich vynikající kvalitě tisku, kompatibilitě papíru a počtu kopií, které mohou vytisknout.

Nyní můžeme informovat o první instalaci tohoto CTP v Česku. Zařízení zakoupila společnost DURABO paní Ivy Vodákové.

Durabo je moderní ofsetová tiskárna, plně technologicky vybavená na produkci širokého spektra polygrafických produktů. Základní výrobní náplní jsou především letáky, brožury, katalogy, knihy,
manuály, produkty na podporu prodeje, samolepky, pozvánky, vánoční přání, učebnice, školní sešity, kalendáře, štítky k výrobkům, mapy nebo návody.
Produkce nového CTP zásobuje tiskovými formami tiskové stroje Komori LS 540 LX – pětibarvový stroj B1 s lakem a Komori Lithrone 40 SP – desetibarevka B1.

Úspěšnou instalaci dokládá několik fotografií.

Image 0 -

Image 1 -

Image 2 -

Image 3 -