Polygrafický materiál Ofsetové tiskové desky Termální ofsetové tiskové desky

Na trhu v ČR nabízí firma Valido Pre-press s.r.o. termální tiskové desky firem Agfa, FUJI a desky Valido Excellent z čínské produkce. V následujícím členění je základní přehled převážně těch desek, které firma Valido Pre-press s.r.o dodává pro termální CTP systémy v IR spektru, jako jsou zařízení japonské firmy Screen nebo čínské AMSKY. 

Nyní jsou dostupné klasické termální desky s aktivováním ve vývojce vyvolávacího automatu a také bez-procesní nebo bez-chemické termální desky jenž se aktivují vodou a navíc potřebují pouze gumovací roztok v některých případech. Ochranné osvětlení není potřeba, lze s nimi pracovat za denního světla (pouze je třeba eliminovat UV složku jako u analogových desek).

EXCELLENT Positive thermal plate

EXCELLENT Positive thermal plate

Jedná se o pozitivně pracující,  dvouvrstvou termální tiskovou desku pro  kvalitní akcidenční výrobu, kterou firma Valido Pre-Press s.r.o. používá pro termální CTP systémy všech známých výrobců CTP.
Jedná se o desku s obchodní značkou Valido EXCELLENT od jednoho z nejznámějších světových producentů ofsetových tiskových desek.   technický list  

Fuji Superia ZP (PRO-T)

Fuji Superia ZP (PRO-T)

Termální bezprocesní tiskovou desku, která je osvícena v termálním CTP a poté iniciována přímo v tiskovém stroji. Firma uvádí, že kresba na desce je přiměřeně viditelná již po osvitu, což je podstatná výhoda oproti dosud oficiálně uvolněným bezprocesním deskám. Citlivost desky je shodná s normálními termálními deskami, což znamená, že nedochází k omezení hodinového výkonu CTP zařízení.

Fuji Brillia LH-PCE

Fuji Brillia LH-PCE

Jedná se o pozitivně pracující, termální tiskovou desku pro vysoce kvalitní akcidenční výrobu, kterou firma Valido Pre-Press s.r.o. používá pro CTP systémy firmy Dainippon Screen.

Agfa Eclipse

Agfa Eclipse

Tisková deska Eclipse od společnosti Agfa je termální, negativně pracující, bezprocesní tisková deska, která je exponována v termálním CTP a poté iniciována přímo v tiskovém stroji. Kresba na desce je velmi dobře viditelná již po osvitu a je velmi stabilní. Citlivost desky je shodná s normálními termálními deskami, což znamená, že nedochází k omezení produktivity CTP zařízení. Deska je velmi odolná proti poškrábání. Zkušenosti z praktického nasazení jsou velmi dobré.   prospekt

Agfa Azura

Agfa Azura

Jedná se o negativně pracující a „bezchemickou“ termální desku, kterou lze využít u všech typů termálních CTP systémů firmy Dainippon Screen. Svým charakterem patří mezi „neablativní“ desky. Pro vyvolání se nepoužívá vývojka ani ustalovač, před vlastním tiskem je však nutné desku pogumovat v zařízení C85.

Fujifilm Superia ZD

Fujifilm Superia ZD

Společnost FUJIFILM uvádí na trh bezprocesní tiskovou desku SUPERIA ZD. Jde o desku vhodnou pro vyšší náklady a je určena pro použití v kombinaci s UV barvami. Přitom se vyznačuje vysokou stabilitou a spolehlivostí.   SUPERIA ZD            

Brillia HD LH-PJE/PLE

Brillia HD LH-PJE/PLE

Pozitivně pracující, termální tiskovou desku Fujifilm pro vysoce kvalitní akcidenční výrobu, kterou firma Valido Pre-Press s.r.o. používá pro CTP systémy firmy Dainippon Screen.  Jedná se o desku, která může využít nízkochemický systém (Lo Chem) ZAC. ZAC je optimalizační systém společnosti FUJIFILM, sloužící k úspoře a dlouhodobému použití vývojkové lázně ve vyvolávacím zařízení. Společnost Fujifilm vybavuje systémem ZAC vyvolávací automaty FLH-Z Supreme 85 (125, 150) CD ZAC (osvědčený výrobce Glunz&Jensen). Tento systém zaručuje vyvolání až 15000 m2 desek na jednu výměnu vývojky. To pro běžnou praxi znamená jen minimální výměnu vývojky a čištění automatu.      

1