Vyvolávací automaty Glunz&Jensen

Dále je známa jako výrobce expozičních jednotek, montážních stolů, dopravníků, společnost Glunz & Jensen je přední dodavatel inovativních řešení v předtiskové přípravě, stohovačů a programového vybavení pro monitoring a kontrolu kompletních předtiskových procesů. Má celou řadu prominentních OEM zákazníků jako Agfa, Asahi, DuPont, Fujifilm a jiní. Má celou řadu poboček a výrobních závodů, pro nás nejznámější je v Prešově na Slovensku.

Dánský výrobce je jedním z nejrenomovanějších a největších v tomto oboru.

Vyvolávací automaty pro různé typy ofsetových desek v různých velikostech a šířkách jsou výjimečně uživatelsky oblíbené, ekonomicky výhodné a velmi spolehlivé.

Základní přednosti jsou následující

  • Vysoká produktivita
  • Zamezení tvorby pěny díky patentované vakuové úpravě povrchu kartáčů
  • Jednoduchá výměna filtrů
  • Samočistící pogumovací sekce
  • Jednoduchá výměna všech válečků
  • Jednoduchá instalace
  • Modulární systém (lze transportovat standardními dveřmi)
  • Splňuje všechny bezpečnostní standardy (CE, UL, c/UL a GOST-R)

Systém ZAC

Systém ZAC

ZAC je optimalizační systém společnosti FUJIFILM, sloužící k úspoře a dlouhodobému použití vývojkové lázně ve vyvolávacím zařízení. Společnost Fujifilm vybavuje systémem ZAC vyvolávací automaty FLH-Z Supreme 85 (125, 150) CD ZAC (osvědčený výrobce Glunz&Jensen) a vyvolávací automaty značky Heights. Tento systém zaručuje vyvolání až  15 000 m2 na jednu výměnu vývojky. To pro běžnou praxi znamená  výměnu vývojky  a čištění automatu v intervalu několika měsíců. Tento systém je určen pro termální desky Fujifilm Brillia LH-PJE (PLE). ZAC chemie neobsahuje silikáty, které jsou obsažené v jiných vývojkách, tím pádem neprobíhá krystalizace, která způsobuje velké znečištění vyvolávacího systému!   Při vypnutém ZAC systému a použití příslušné chemie lze v automatu vyvolávat libovolné termální desky – automat se pak chová jako standardní termální automat.

KYLIN 85T

KYLIN 85T

Vyvolávací automat KYLIN patří do základní platformy vyvolávacích automatů Glunz&Jensen. Je určen pro menší tiskárenské podniky, kde roční objem zpracovaných desek nepřekročí hranici 12500 m2. KYLIN je postaven na technologii Glunz&Jensen a znalostech a zkušenostech získaných při výrobě vyvolávacích automatů rodiny KYLIN.

1