CTP systémy Flexotisková CTP

ThermoflexX

ThermoflexX

Osvitové jednotky na flexotiskové desky ThermoflexX . Jsou vyráběny společností Xeikon, která je známa i výrobou osvitových jednotek basysPrint a novinových CTP pro společnost Agfa. Vývoj trval několik let a výsledkem je ucelená řada velmi pokročilých CTP pro flexo. Sahá od nejmenšího formátu ThermoFlexX 18 (508 mm x 475 mm) až po ThermoFlexX 80 (1270 mm x 2032 mm). Technicky umožňují modely ThermoFlexX 60 a ThermoFlexX 80 osazení dvěma zobrazovacími hlavami, takže výsledný výkon je až 12 m2/h při 2 400 dpi (jedná se o dva nejrychlejší modely na světě). Základním principem těchto jednotek je modularita. Skládají se ze tří samostatných, nezávislých a vyměnitelných modulů – pohonu, laseru a optiky. To v praxi zjednodušuje údržbu i modernizaci a umožňuje dálkové nastavování optiky.  

AMSKY FLEXO CTP

AMSKY FLEXO CTP

Splečnost Amsky (GUANGZHOU AMSKY TECHNOLOGY CO.,LTD.) je nejen předním světovým výrobcem CTP pro ofsetovou oblast, ale i silným hráčem na poli flexotiskových CTP. Řada modelů začíná na maloformátovém Flexo CTP AURA 400 a končí modelem AURA 1500 pro velkoformátové použití. Menší modely jako AURA 400, 600E/S a 800E/S je možno použít jako hybridní zařízení pro osvit „suchých“ filmů pro kopírování na sítotiskové formy. Jde o tzv. Laser Ablation Dry Film, který je po osvitu ihned připraven pro kopírování bez jakéhokoli dalšího vyvolání. Nahrazují se tím klasické filmové osvitové jednotky a mokrý proces vyvolávání. V době, kdy se již nové filmové osvitové jednotky nevyrábí, je toto velmi příjemnou a rentabilní náhradou.

Plate Rite FX 1524

Plate Rite FX 1524

CTP systémy PlateRite FX jsou určeny především do provozů, které chtějí dosahovat nadstandardní kvalitu a opakovatelnost výroby tiskových desek.

Plate Rite FX870IIE

Plate Rite FX870IIE

Pro začínající a menší firmy na poli flexa a knihtisku je určena nová osvitová jednotka společnosti Screen, kterou je PlateRite FX870IIE. Její parametry kvality a technické možnosti jsou stejně výborné jako u předcházejícího typu FX870II, ale zařízení je levnější, protože pracuje s menší produktivitou. Ta činí 2m2 za hodinu pro flexotiskovou formu a 3m2 za hodinu pro knihtiskovou formu. PlateRite FX870IIE pracuje s rozlišením až 4800 dpi a formátově se pohybuje v rozměrech od 100x100mm do 870x762mm.

Plate Rite FX 870II

Plate Rite FX 870II

CTP systémy PlateRite FX jsou určeny především do provozů, které chtějí dosahovat nadstandardní kvalitu a opakovatelnost výroby tiskových desek.

1