TruePress Jet 520 - Budoucnost tiskových technologií

Inkjetový tiskový stroj vyvinutý firmou SCREEN, který nabízí kontinuální jednoprůchodový tisk (z role do role).    

Potřeby spotřebitelů se mění. Tiskové zakázky jsou požadovány v kratších termínech a roste tlak na cenu v celém rozsahu tiskových nákladů. Kvalita je nezbytný předpoklad a tištěný dokument potřebuje být efektivní tak jako jiná komunikační média. Navíc musíme zvážit ekologické faktory, které ovlivňují naše odvětví a uvědomit si, že používání agresivních chemikálií a rozpouštědel je nutné omezit nebo dokonce vyloučit.

To všechno směřuje k vyššímu podílu používání digitálního tisku, který se stává hlavním těžištěm dalšího vývoje a rozvoje firmy Screen. Firma Screen vyvinula a úspěšně zavedla na trh několik variant digitálního tiskového stroje Truepress Jet520.

Truepress Jet 520 – celkový přehled

Truepress Jet 520 je inkjetový tiskový stroj, který nabízí kontinuální jednoprůchodový tisk (z role do role). Byl vyvinut na základě rostoucího požadavku trhu na kvalitu a rychlost tisku variabilních dat. Díky použití inkjetové hlavy založené na nejnovější technologii Piezo DOD (Drop-On-Demand) firmy Epson a pigmentových inkoustů na vodní bázi dosahuje zařízení vysoké spolehlivosti a vysoké kvality tisku na celé řadě papírů. Tisk z role poskytuje uživateli flexibilitu při tisku velkou rychlostí a rozsáhlých zakázek. S výkonem 220 metrů za minutu všíři 507 mm je Truepress Jet 520 zkonstruován tak, aby poskytl dostatečnou produktivitu pro vysokoobjemové transakční tisky a produkty pro direkt mailing a v kvalitě, která přesahuje dosavadní možnosti pro tyto vysoké tiskové výkony. Truepress Jet520HD je dokonalou variantou pro výrobu barevných prospektů. časopisů a knížek. Nově vyvinuté trysky tiskových hlav dovolují dosáhnout barevného gamutu plně srovnatelného s ofsetovým tiskem. A díky pokrokové sušící technologii je možno potiskovat různé druhy papíru o hmotnosti od 40 do 250g/m2. Dalšími modely Truepress Jet 520 jsou Truepress Jet520NX a Truepress Jet520ZZ.