ORIS FLEX PACK // WEB

Náš významný dodavatel, firma CGS, uvedla v lednu 2013 na trh komplexní systém pro špičkový digitální nátisk a tvorbu maket pro obalářský průmysl. Systém je nabízen pod označením ORIS Flex Pack //WEB. Firmám v oblasti packagingu se tímto poskytují nástroje pro vytvoření kvalitního nátisku a přesné makety obalu. Což zajisté všichni zainteresovaní ocení. Celý systém pracuje ve spojení s eco-solventními tiskárnami Roland VersaCAMM VS. Firma CGS redefinovala prakticky kompletně sadu inkoustů tiskárny. Originální CMYK inkousty jsou nahrazeny nově vyvinutými vlastními inkousty XG, odlehčené originální Lc a Lm jsou nahrazeny oranžovou a zelenou barvou. Bílá a metalická barva jsou zachovány. Tato nová sada inkoustů nabízí největší možný barevný gamut na trhu a ve spojení s RIPem ORIS Flex Pack a materiály CGS nabízí věrnou simulaci maximálního počtu Pantone barev.

ORIS Flex Pack //WEB je softwarový nátiskový RIP, který vychází z rozšířeného a známého ORIS ColorTuneru. Digitální nátiskový systém ORIS Flex Pack // Web využívá webové rozhraní. Těžištěm je patentovaný čtyřrozměrný iterační color management software, zkombinovaný se speciálně navrženým uživatelským rozhraním pro Roland VersaCAMM VS. Podstatou je opakované měření testovacího vzorce a postupné korekce vedou k minimalizaci hodnoty odchylky deltaE od zvolené normy. Toto řešení poskytuje obrovskou flexibilitu při výrobě polotónových a rastrových digitálních nátisků. Všechny funkce tiskárny jsou v softwaru podporovány, jako kupř. vícenásobný průchod nebo funkce print-and-cut (vytiskni-a-vyřízni), atd.

Do softwaru zahrnuté knihovny Pantone barev umožňují nátiskovat i speciální barvy, s možností definice zákaznických barev. Navíc je do softwaru ORIS Flex Pack //Web zaintegrován certifikovaný náhled na monitoru SOFTPROOF, certifikace nátisku a podpora rastrového nátisku.

Součástí systému ORIS Flex Pack //WEB jsou též speciálně vyvinuté materiály - tisková média: od papírů, přes průhledné, samolepící a smršťovací folie, dále důležitá transferová folie pro přenos nátisku prakticky na libovolný materiál, též stříbrná folie, a pak až po lepenkové materiály se speciálně upraveným povrchem pro digitální nátisk (pro dostatečný barevný gamut). Portfolio materiálů se postupně dále rozšiřuje.

Eco-solventní tiskárna je k dispozici ve třech různých velikostech: 30“ / 54“ /64“. Všechny tiskárny jsou současně vybaveny řezací hlavou, takže ořez, příp. nabigování makety krabičky, aj. je velmi jednoduché, rychlé a nákladově velmi levné.

CGS dokáže velmi přesně reprodukovat téměř všechny Pantone barvy.

VersaCAMM VS 300/420/540/640

 • metalický a bílý inkoust
 • až 512 metalických odstínů
 • maximální šířka média dle typu: 76, 137,
 • maximální rychlost tisku 23,1m2/hod
 • kombinace tisk + řez
 • 7 velikostí tiskové kapky
 • rozlišení až do 1440 dpi
 • nový systém cirkulace inkoustu zabraňující usazování pigmentu v bílé a stříbrné (metalické) barvě
 • zařízení založené na hlavách nové generace
 • komunikace s plotrem přes e-mail ( On Support )
 • držák média do 40 kg
 • Pro dosažení špičkových výsledků byla firmou CGS vyvinuta speciální přídavná sušící jednotka pro rychlé, rovnoměrné a hlavně stabilní schnutí nátisků.

Image 1