SCREEN uvádí na trh vylepšenou řadu termálních CTP PlateRite HD 8900N II

Nová řada šetrná k životnímu prostředí poskytuje špičkový výkon ve své třídě - 70 desek za hodinu.
SCREEN uvádí na trh svou novou řadu 8 stránkových (B1) termálních systémů Computer to Plate (CtP) PlateRite HD 8900N II.
SCREEN plánuje přechod z řady PlateRite HD 8900N, která byla původně uvedena na trh v květnu 2016, na novou řadu PlateRite HD 8900N II. Stejně jako současná řada bude ta nová zahrnovat modely E, S a Z, přičemž každý bude zaměřen na specifické potřeby zákazníků.
Špičkový model Z s 1024 kanálovou expoziční hlavou je schopen produkovat 70 desek za hodinu, zatímco modely E a S, každý s 512 kanály, mohou zpracovat 36 respektive 48 desek B1 za hodinu. Expoziční hlava každého modelu využívá optickou technologii GLVTM, což zajišťuje nejvyšší kvalitu osvitu. Vysoce přesný mechanismus automatického ostření také umožňuje výstup hybridním rastrováním Spekta 2 společnosti SCREEN a stochastickým rastrem Randot X FM.

Uvedení řady PlateRite 8900N je reakcí společnosti SCREEN na průmyslové trendy. V posledních letech prošel trh komerčního tisku velkým posunem směrem k různorodým, malosériovým zakázkám s krátkou dobou obratu, čímž se otevřely nové možnosti využití digitálních tiskových strojů. Avšak stále se zlepšující výkon nejnovějších ofsetových strojů zároveň výrazně zkrátil dobu potřebnou pro změny zakázky a úpravy barev na těchto systémech.
To vede k použití ofsetových strojů v mnoha různých oblastech použití, mimo jiné díky jejich vynikající kvalitě tisku, kompatibilitě papíru a počtu kopií, které mohou vytisknout. Očekává se, že jejich použití zůstane obzvláště silné v segmentu tisku obalů. SCREEN jako přední výrobce CtP systémů očekává, že nadcházející uvedení nové řady PlateRite HD 8900N II významně přispěje k pokračujícímu růstu polygrafického průmyslu.
Nová řada byla také speciálně navržena tak, aby byla šetrnější k životnímu prostředí. Například u modelu Z se spotřeba energie během provozu snížila až o 43 % na desku. Je také vybaven novým režimem úspory energie, který dokáže snížit spotřebu energie o 90 %, když je systém nečinný.

8900N II