Tiskárna ARPA, jejímž majitelem je pan Jaroslav Janeček, je společností v Hradeckém kraji, která produkuje v jednom místě kompletní polygrafické práce nejvyšší kvality. K výrobě plnohodnotných prací používá vysoce profesionální technologie, které plně zaručují požadovanou kvalitu - množství a zajímavou cenu. Sídlo a provozní prostory má společnost ve Dvoře Králové nad Labem. Detailní informace o tiskárně na www.tisk.arpa.cz

V předtiskové přípravě pracovala tiskárna doposud s polymerovou technologií CTP s fialovým laserem. V dubnu letošního roku jsme měli možnost v tiskárně uvést do provozu digitální osvitovou jednotku SCREEN PlateRite 4300 určenou pro zpracování termálních desek. Tiskárna bude používat bezprocesní desky a vyhne se tak vyvolávacímu automatu a chemii pro vyvolávání desek. To bude mít bezesporu i kladný dopad na životní prostředí.
K propojení stávajícího workflow s osvitovou jednotkou bylo použito konvertoru společnosti Fujifilm -XMF GATEWAY, ke kterému byl dodán nový počítač HP.

Digitální osvitová jednotka PlateRite 4300 určená pro zpracování termálních desek. Vykazuje stabilní výkon a hlavně perfektní kvalitu. CTP zařízení pracuje na principu vnějšího bubnu. Maximální formát desky je 830 x 660 (mm). Čas zpracování jedné desky formátu 724x615 (mm) trvá v rekordéru při rozlišení 2 400 dpi 6 minut. Výstupní rozlišení jsou 2400/2438/2540 dpi. Velkou předností systému je možnost práce s deskami za bílého světla s odfiltrovanou složkou UV záření. Jde o provedení s manuálním nakládáním desek do osvitové jednotky. Výstup je v režimu off-line.

Image 0 -

Image 1 -

Image 2 -